Taniec intuicyjny. Koncert “Łagodne poruszenie” 9. 09. 2023

Coraz więcej mówi się o tańcu intuicyjnym. Jest on przyrodzony każdemu z nas, choć być może, nie zdajemy sobie z tego sprawy.
Czym bowiem jest intuicja?
Jest procesem podświadomym, którego nie można kontrolować, można jedynie dopuszczać lub odrzucać podawane rozwiązania. Intuicja służy kreatywności i działa na różnych poziomach (za Wikipedia). Intuicji możemy zaufać, lub nie. Łacińskie słowo “iltuitio” znaczy: podszept, przeczucie. Zatem taniec intuicyjny jest tańcem najbardziej prawdziwym, tańcem w którym ciało staje się tożsame z ego.
Zapraszam na koncert “Łagodne poruszenie”, podczas którego tacerka flamenco i choreografka Kamila Olesińska zatańczy dla nas właśnie taniec intuicyjny. Swoją wspaniałą ekspresją Kamia przekonuje, że taniec to najbardziej pierwotna forma wypowiedzi, prowadząca do odkrywania własnej cielesności i osadzeniu w ciele. Artystka zatańczy przy akompaniamencie najbardziej pierwotnych instrumentów jakimi są dzwonki, misy i gongi.
Wstęp wolny.
Koncert “Łagodne poruszenie” odbędzie się w ramach Festiwalu Otwarte Ogrody Konstancina. Więcej: “Ogród zmysłów i kreacji”
W programie, oprócz koncertu warsztat cyjanotypii i spacer botaniczny.
Zapraszamy!!!

Leave a Reply

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close