eco-printing & naturalne farbowanie

ptrEco-printing jest botaniczną odmianą druku kontaktowego na tkaninach i papierze. Dzięki pracowitej obróbce pozostają na ich powierzchni trwałe odbicia części roślin: liści, kwiatów, łusek, kory, gałązek. Dzięki tej technice nadaje się niepowtarzalny jak każdy liść, deseń materiałom pochodzenia roślinnego jak bawełna i len oraz zwierzęcego jak jedwab czy wełna.

 

rhdrNatural dyeing to farbowanie w barwnikach roślinnych. Moją tajemnicą jest z jakich roślin można takie barwniki uzyskać, gdzie i o jakiej porze roku ich szukać, jak je zbierać, żeby nie niszczyć środowiska naturalnego. Chętnie dzielę się tą piękną wiedzą, ponieważ uważam, że stosowanie w życiu codziennym lokalnych materiałów i eliminacja produktów masowych, powstałych z intensywną ingerencją chemii,  jest obowiązkiem świadomego człowieka.

 

Prowadzę warsztaty eco-printingu i naturalnego farbowania dla grup i osób indywidualnych, o różnym stopniu zaawansowania. Zajęcia mogą odbywac się w mojej pracowni w Warszawie albo wyjazdowo, w dowolnej części świata. Służę również wsparciem i radą dla tych, którzy postanowili eksplorować tę technikę indywidualnie.

Zapraszam do kontaktu i współpracy.

%d
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close